تهران بخریم یا کرج؟

دو دل مانده است بین تهران یا کرج. هر کس حرفی می زند و پیشنهادی می دهد. یکی می گوید تهران دیگر جای زندگی نیست و خیلی شلوغ شده است و دیگری می گوید سخت است کرج زندگی کنی و مدام بین تهران و کرج در رفت و آمد باشی. این روزها خیلی از مردم هستند که در پی انتخاب بین تهران یا کرج مانده اند.

هر شهر مزایا و معایب خود را دارد و منجر به دو دل شدن این افراد شده است. از یک طرف قیمت خانه در تهران بیشتر از کرج است و از طرف دیگر اگر شغل و محل تحصیل افراد تهران باشد، رفت و آمد مداوم و ترافیک اتوبان تهران-کرج را نیز باید در نظر بگیرند. با توجه به اهمیت این انتخاب تصمیم گرفتیم در این گزارش، اطلاعاتی مختصر از شرایط ملکی دو شهر در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید.

چرا تهرانی ها به کرج مهاجرت می کنند؟

بسیاری از مردم به خصوص زوج های جوان به دلایل مالی ترجیح می دهند کرج را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کنند. قیمت مسکن در شهر کرج ارزانتر از تهران است و از همین رو برخی مردم به سمت کرج نقل مکان کرده و خانه خود را در این شهر انتخاب می کنند.

دلیل دیگری که منجر می شود تهرانی ها به کرج مهاجرت کنند ، سالمندان، بازنشسته ها و بسیاری از افرادی هستند که به دلایل متعدد ترجیح می دهند از هوای آلوده تهران و شلوغی بیش از اندازه اش دوری کنند و محلی آرامتر برای زندگی برگزینند.

این افراد که هم نمی خواهند در تهران زندگی کنند هم نمی خواهند خیلی از این شهر دور باشند، به سمت شهری می روند که چند سالی می شود مستقل شده است. بر اساس آمارها بیشترین نرخ رشد جمعیت بین سال 1375 تا 1385 در شهر کرج رخ داده که این امر گویای مهاجر پذیری کرج است.

مهاجران تهرانی در کدام بخش های کرج ساکن می شوند؟

بهترین و خوش آب و هوا ترین بخش های کرج ، مناطق عظیمیه، مهر شهر و جوانشهر است که منطقه ای مرفه نشین در شهر کرج به حساب می آید. از همین رو اقشاری در این بخش ها سکونت می کنند که از نظر درامدی، شرایط بهتری نسبت به دیگران دارند.

همچنین باید بگوییم این مناطق دارای آب و هوای مناسبی بوده و نسبت به تهران بسیار خوش آب و هوا تر است.

منطقه عظیمیه به دلیل نزدیکی با کوه دارای آب و هوای کوهپایه ای و مهرشهر نیز آب و هوایی معتدل دارد. بسیاری از کسانی که می خواهند منطقه ای را برای زندگی انتخاب کنند که به دلیل دوری از شهر به نسبت خلوت و آرام تر و در عین حال آب و هوایی مناسب تر دارد، به مهرشهر مهاجرت می کنند.

مهرشهر خانه هایی با متراژ بالا دارد به طوری که از صد و ده متر آغاز می شود و در کمترین حالت قیمت خانه هایش بیش از دو میلیون تومان است.

گوهر دشت هم منطقه ای است که با وجود ساخت و سازهایش بسیار مورد توجه است. این منطقه به دلیل متوسط بودن قیمت ها مورد توجه بسیاری از مهاجرهایی است که به کرج نقل مکان می کنند. این منطقه غالبا تجاری است و امکان دسترسی راحت به مترو، بازار و… را به راحتی فراهم می آورد. متراژ خانه های گلشهر در کوچکترین حالت 40 متری بوده و تا 250 متری ادامه پیدا می کند.

آیا تهران بمانیم؟

اگرمحل کار و تحصیلتان تهران است و قصد مهاجرت به کرج را دارید باید بگوییم موانع بر سر راه مهاجرات شما کم نیست. این را باید بدانید که اتوبان کرج صبح ها به سمت تهران و عصر ها به سمت کرج همواره دارای ترافیکی پایان نا پذیر است و شما برای رفت و آمد مداوم در این مسیر باید از صبر زیادی برخوردار باشید. یادتان نرود کرج در عین حال که شهری مناسب برای مهاجرت است اما رفت و آمد افرادی که مدام باید به تهران رفت و آمد داشته باشند گاه ازار دهنده می شود.

البته در بین تمام ترافیک اتوبان تهران و کرج، وجود مترو نعمتی بزرگ برای مردم این منطقه است. این راه هم بدانید که مترو کرج می تواند شما را از ترافیک های هر روزه رها سازد و به کمکتان بیاید.

قیمت آپارتمان در تهران یا کرج

میانگین قیمت آپارتمان در تهران بیش از ده میلیون تومان است و بسته به این که در کدام محل واقع شده باشد و چه امکاناتی داشته باشد این عدد تغییر می کند. مناطق یک و سه از گران ترین مناطق تهران هستند و اقشاری که در آن مناطق زندگی می کنند، عموما از قشر مرفه جامعه هستند.

البته این را هم بگوییم که تهران مناطق ارزان هم دارد و اگر بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید زیاد نیست، می توانید در آن مناطق به جست و جوی خانه در تهران بپردازید.

شهر کرج نیز مانند تهران دارای بخش های متعددی است که  قیمتهایشان با یکدیگر متفاوت است . عظیمیه و مهرشهر گران ترین محله های کرج به حساب می آیند و قیمت خانه هایشان بیش از محل های دیگر کرج است. قیمت خانه ها در مهرشهر حدود متری پنج میلیون تومان است که با توجه به امکانات و محل تغییر می کند. کرج نیز مانند تهران دارای بخش هایی است که قیمت پایین تری دارند و برای کسانی که سختشان است در تهران با این قیمت ها خانه مناسبی پیدا کنند، بسیار ارزشمند است.

سخن پایانی

در نهایت باید بگوییم که انتخاب میان زندگی در تهران و یا کرج بر عهده خودتان است . خرید آپارتمان در کرج مانند خرید  آپارتمان و خانه در تهران دارای مزایا و معایبی است که شما باید با در نظر گرفتن شرایط، یکی از آن دو را انتخاب کنید. به شما پیشنهاد می دهیم قبل از انتخاب سری

به سایت ساکنین https://www.sakenin.com

بزنید و از آخرین تحولات قیمت، برترین خانه ها، شرایط و امکانات هر منطقه مطلع گردید و خانه مناسب خود را در این مناطق پیدا کنید.

نظر خود را ارسال كنيد